top of page
Uçucu yağlar

         Bitkisel yağları 2 ana üretim methoduyla, yani orjinal üretim methodlarıyla katkısız ve doğal üretiriz. Bu iki ana üretim methodumuz;

         Birincisi, Sabit Doğal Bitkisel yağlar için ; Soğuk sıkım bitkisel yağ üretim prosesi ;

         İkincisi, Uçucu Doğal Bitkisel yağlar için; Su Buhari Distilasyonu uçucu aromatik yağ üretim prosesidir.

         Her iki methodun iş akış şemalarında aşağıdaki pdf dökümanlarını indirerek erişebilirsiniz.

Türkiye'de yetişen yağlık tohum, çekirdek ve tıbbi aromatik bitkiler doğrudan çiftçi kaynaklarından satın alarak, kalite kontrollerini yapıp bitkisel yağ üretim fabrikamızda depolarız. Sezonunda doğru bir şekilde hasat edilen yağlık bitki, tohum ve çekirdekler üretim tesisimize gelir. Üretim tesisimizde organik üretim ve konvansiyonel üretim proseslerine göre sınıflandırılır. Uygun ortam ve hijyenik koşullarda fabrikamız hammadde depomuzda depolanır. Müşterilerimizin ihtiyaç ve siparişlerine göre taze olarak işlenir. Sipariş ve talepler oluşuncaya kadar ürünleri bitkisel yağ olarak değil hammadde olarak depolarız.

         Müşterilerimizin bitkisel yağ talepleri oluştuktan sonra, tohum ve çekirdekler soğuk press yağ üretim hattında, bitki, yaprak,kök, gövde ve çiçekler su buharı distilasyonu uçucu yağ üretim hattında işlenerek yıl boyunca müşterilerimize taze,saf ve en yüksek kalitede bitkisel yağlar arz ederiz.

         Yağlık tohum ve aromatik bitkiler sezonlukdur. Bu sebeple müşterilerimizin yıl boyu ortalama bitkisel yağ ihtiyaçlarını analiz ederek oluşabilecek taleplere göre hammadde stoklarız. Bu sebeple müşterilerimiz Naturalis OLEA'dan aldığı ilk parti bitkisel yağ ile aynı yıl içinde aldığı son bitkisel yağdaki kalite standardı birebir aynıdır. Bu da müşterilerimizin imalat sanayinde istikrarını ve kalite standardını korumasında en etkili stratejidir. Bu sebeple kaliteli üretim için doğru ürünleri arz ederiz. 

         Soğuk sıkım doğal bitkisel yağ üretim prosesi ve Distilasyon Uçucu Esansiyel Yağ üretim prosesi iş akışlarını incelemek için aşağıda yer verdiğimiz pdf dökümanlarını indirebilirsiniz.

   

bottom of page