top of page

Saç Bakımında Mucizevi 10 Doğal Bitkisel Yağ

Güncelleme tarihi: 22 Nis 2023Dökülen saçlar, zayıf saç telleri, kepeklenme problemleri, saç derisi problemleri, kaşıntı, cansız görünen saçlar, saç rengi problemleri, yanmış saç telleri gibi saçınız ile başınız dertte mi? Hadi o zaman bu blog yazımız tam size göre...


Bu mucizevi formülü sizlerle paylaşmadan önce, en az saç bakımında kullanılacak 10 mucizevi doğal bitkisel yağlar kadar özel bir takım bilgiler vermek istiyorum.


Internette gezinirken saç bakımıyla ilgili veya saç bakımında kullanılan bitkisel yağlarla ilgili bir çok yazıyla karşılaştığınızı ama hangisinin doğru sonuç vereceği hususunda endişelendiğinizi iyi biliyoruz. Bu yüzden biz Naturalis OLEA olarak Bitkisel yağları 15 yıllık laboratuvar ve bitkisel yağ üretimi hususunda ki tecrübemizle bilimsel verilerle arz edeceğimizi bilmenizi isteriz.


Türkiye'nin ilk bitkisel yağ üreticisi ve bitkisel yağ laboratuvarını kurmuş firma olmamız, yağların büyülü dünyasını keşfetmemiz de en etkili faktördür. Yağları inceledikçe ilginç tecrübeler edindik. Bu yüzden öğrendik ki bir çok bitkisel yağ tek başına saça iyi gelebilirken, birden fazla bitkisel yağ ile harmanlarak hazırlanan formullerin, yağların birbirini inhibe ettiğinden ötürü işe yaramadığını gördük.


Yani , Defne yağı tek başına saça canlılık verirken, defne yağını ardıç yağı ile birleştirdiğimizde daha etkili olabileceğini düşünürken defne yağındaki laurik asiti inhibe ederek hiçbir etki etmediğiyle karşılaştık. Bu edindiğimiz tecrübelerin en basitlerinden bir tanesi idi. Bu bağlamda yıllardır yaptığımız ar-ge sonunda en etkili formülü geliştirdik.


Geliştirdiğimiz bu formülü bu şekilde tüm kullanıcılarla paylaşmamız cesurca ve aptalca gelebilir. Fakat aynı süreçde formülde kullanılan bitkisel yağların kullanım oranlarınında çok önemli olduğunu tecrübe edindik. Örneğin saç rengi problemlerinin giderilmesinde çok etkili olan çörekotu yağını, lavanta yağı ile birleştirerek saç derisi problemlerinin giderilmesine yardımcı olabileceği çalışmasını yaparken, belli orandaki çörekotu yağına %2 lavanta yağı eklediğimizde istediğimiz sonuca yakın sonuçlar alırken bu oranı %5'e çıkardığımızda; lavanta yağındaki Linalyl acetate'ın Çörekotu yağındaki nigelin maddesini inhibe ettiğini ve amaçladığımız etkiden tamamen uzak farklı bir sonuç verdiğini tecrübe edindik. Öğrendik ki, doğal bitkisel yağlarla veya lipitler ile formüller hazırlarken oranların da en az, çeşitliliğin formuldeki etkisi kadar önemlidir.


Bu bağlamda bu saydıklarımız edindiğimiz tecrübelerden en basit ve birkaç tanesi. Bu şekilde en az 4000 Adet farklı çalışma yaptık. Malumunuz 4000 çalışmayı yapabilmek ve sonuçlarını inceleyerek yol almak ne kadar çok çalışsak da çok uzun zaman aldı. Bu yüzden iddia ettik ki en iyi sonuca ulaşabilmenin koşullarından biri de harcadığımız zaman. Bu yüzden sektörde ki 18 yıllık tecrübemizin eserini sizlerle paylaşıyoruz.


Aynı zamanda hem bu 10 mucizevi bitkisel yağı paylaşacağız hem de oranlarını paylaşacağız. Bu aşama da da neden diyebilirsiniz ? Fakat biz biliyoruz ki saça iyi gelen 10 bitkisel yağ çeşidinde yer alan yağların orjinal ve doğru türlerini şimdilik sadece biz biliyoruz. Çünkü bu saçınız için mucizevi sonuçlar verecek 10 çeşit bitkisel yağı Türkiye'de sadece biz ürettik üretiyoruz. Ürettiklerimizden 7 çeşidini farklı sektörlere, farklı ülkere satışını yapsak da 3 çeşidini sadece ar-ge amaçlı Naturalis OLEA için ürettiğimizden ötürü kimseye satmıyoruz.


Bir süre daha satışını yapmayacağımız bu yağları, endüstriyel boyutta üretimini tamamladığımızda yine Naturalis OLEA Saç Bakım Lipitleri olarak siz değerli müşterilerimize arz edeceğiz. BU kadar bilgilendirme ve heyecan neticesinde hadi gelin bu özel saç bakım formulünü sizlerin yorumuna açalım.


Mucizevi Saç Bakım Yağı/ Lipitleri 10/1: ÇÖREK OTU YAĞI

Bileşenlerinde nigelin, thymoquinone gibi çok etkili uçucu bileşenler yanı sıra saç rengini yenileyen pigmentler ihtiva etmektedir. Ayrıca thymoquinone'un saç derisine su daki kireç vb gibi maddelerden dolayı oluşan hasarın onarılması ve giderilmesinde mükemmel sonuç vermektedir. Ayrıca saç bakım yağı formulumüzün ana taşıyıcı yağıdır.


Mucizevi Saç Bakım Yağı/ Lipitleri 10/2: KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Magnezyum, Çinko ve Demir elementleri bakımından zengin olması yanı sıra bünyrsindeki bazı sterol,vitamin ve renk pigmentleri sayesinde saç ve saç derisini en besleyici doğal bitkisel yağlardandır.


Mucizevi Saç Bakım Yağı/ Lipitleri 10/3: DEFNE YAĞI

Defne meyve ve çekirdeklerinden soğuk sıkım methoduyla üretilen defne yağı laurik asit bakımından zengindir. Laurik asit saç derisi yüzeyinde ince bir tabaka oluşturarak, saç derisinin nemli kalmasına yardımcı olmaktadır. Saç yıkadığımız su daki klor,kireç, sodyum gibi bileşenlerinin saç derisinde nem dengesini bozması saç da kuruluk problemi bu da beraberinde saçda nazı problemleri oluşturmaktadır. Defne yağı bu denge için mükemmel bir bileşen olmuştur.


Mucizevi Saç Bakım Yağı/ Lipitleri 10/4: NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Doğal soğuk sıkım nar çekirdeği yağı, minumum %78 oranında punisik asit yani Omega 5 içerir. Punisik asit formülümüzde saçı güneşin zararlı ışınlarına karşı ve kuaför hataları sonucu saçın yanması durumuna karşı mükemmel etki göstermektedir. Böylece saç tellerinin daha güçlü görünmesi ve saç yanması, saç teli zayıflaması gibi durumların önlenmesinde etkilidir.


Mucizevi Saç Bakım Yağı/ Lipitleri 10/5: ISIRGAN TOHUMU YAĞI

Beslenme eksikliğ ve yıpratıcı sebeplerden ötürü saç kökleri zayıflar ve bir süre sonra saç tellerini besleyem hale gelir. Bu da saç tellerinin zayıflayarak, saç dökülmesine sebep olmaktadır. Isırgan tohumu yağında bulunan bazı bileşenler hücre duvarını birçok lipit gibi doğrudan geçerek stoplazmada parçalanıp hücreyi besleyen özel bileşenlere sahip. Böylece saç tellerinin beslenmesi, hücre yenilenmesi gibi etkileri gözlemledik. Formülümüzde ısırgan tohumu yağını kullandığımız oran çok önemli oldu. Az oranda kullanıldığında etki göstermediğini gözlemlerken yüksek oranda kullanıldığında doğru sonuç vermediğini belirtmek isteriz.


Mucizevi Saç Bakım Yağı/ Lipitleri 10/6: AVOKADO YAĞI

Formülümüzde önemli bileşenlerden biridir Avokado Yağı. Avokado yağı diğer yağlardan farklı olarak meyve yağıdır. Meyvelerden elde edilen yağların deriye nufusu esnasında doğrudan emiliminin yüksek olduğunu ve deri altına inebilen ender yağlardan olduğunu tesbit ettik. Avokado yağı en güzel taşıyıcı yağlardan biri. Böylece derialtına emilimini sağlamak istediğimiz bazı değerli bileşenlerin taşınması ve derinin yağ tabakasıyla kaplanarak oksijen temasını kesmesini önlemek için taşıyıcı olarak kullandığımız değerli yağ avokado yağı olmuştur.


Mucizevi Saç Bakım Yağı/ Lipitleri 10/8: DEFNE YAPRAĞI YAĞI

Ana bileşeni 1.8 cineol olan defne yaprak yağı saç derisi problemlerinin giderilmesinde en etkili uçucu aromatik bitki yağlarından bitanesidir. Saç kökündeki dermal papila ve sebasöz bez bölgelerinde çözülmelere yardımcı olduğu gözlemlenmiştir. Bu da saç kökünün beslenmesi ve saçın güçlenmesi için gerekli besinlerin tam anlamıyla alınmasına yardımcı olmaktadır.


Mucizevi Saç Bakım Yağı/ Lipitleri 10/9: TURP TOHUMU YAĞI

Eski mısırda dahi kullanılan bu yağ ülkemizde üretimi sadece Naturalis OLEA tarafından yapılmış formulümüzde bize has 2 değerli bitkisel yağdan bitanesidir. Türü ve oranı tarafımızdan gizli tutulasada saç yenilenmesinde en etkili bileşen yağlardan biridir. Ülkemizde üretenle şimdiye dek karşılaşmadık, Naturalis OLEA olarak turp tohumu yağını sadece saç bakım lipitleri ürünümüzde kullanmak üzere ar-ge amaçlı ürettik. Bu yüzden şimdilik piyasadada karşılaşırsanız fırsatçılara fırsat vermeyin derim.


Mucizevi Saç Bakım Yağı/ Lipitleri 10/10: ÇİM TOHUMU YAĞI

Yine en etkili saç bakım ürününü üretmek için yıllardır harcadığımız emeğin neticesinde sadece bu ürüne özel ürettiğimiz ve ülkemizde yine sadece Naturalis OLEA tarafından üretilen 10. mucizevi yağımız çim tohumu yağıdır.


Yukarıda listelediğimiz 10 ürün %100 orjinal üretim methoduyla üretilen ve doğru türlerden üretilen ve saf olarak kullanılması gereken bu formülde oranlar şimdilik bizde kalacaktır. Fakat yine siz bu yağlara belirttiğim koşullarda olmak kaidesiyle elde eder birleştirirseniz, saçlarınız hiç olmadığı kadar güzel görüneceğinden emin olabilirsiniz.Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page