top of page

Bitkisel Yağların Dolaşımı ve KargolanmasıNaturalis OLEA, Bitkisel yağ kargolama ve sevkiyatı hakkında müşterilerimizi bazı konularda bilgilendirmek istiyoruz.


Neden Naturalis OLEA Sabit Bitkisel yağlar aynı gün veya kısa süreçte sevk edilmeyip 5 iş günü gibi bir sürede kargolanmaktadır?

Değerli tüketicimiz,


Bitkisel sabit yağlar kimyasal yapısı gereği bekledikçe peroksit değeri (oksidasyon veya oksijenle etkileşimi) yükselir. Peroksit değeri yağın tazelik değeridir. Naturalis OLEA bitkisel yağ tesislerinde doğal sabit bitkisel yağlar, yüksek hacimlerde depolanarak bekletilmez. Çünkü bekletme eylemi yağ kalitesini düşüren önemli bir faktördür.

Naturalis OLEA bitkisel yağ üretim tesislerinde bitkisel hammaddeler stoklanarak, yağ siparişi geldiğinden itibaren 48 saat içinde üretilir 24 saat filtreleme ve dinlendirme aşamasından sonra paketleme ve kargolama aşamasına geçilir. Tüm sabit doğal bitkisel yağlar sipariş aşamasında taze üretildiği için asla aynı gün içinde veya 72 saat süreç içinde kargolama yapılmaz.


Bazen bu durum başta tüketicilerimizi rahatsız ediyor gibi görünsede taze ve kaliteli bir bitkisel yağ ile tanışan müşterilerimizin olumlu dönüşleri bizi mutlu etmektedir.


Naturalis OLEA Uçucu Esansiyel Bitkisel Yağların Kargolanması

Uçucu esansiyel yağlarda peroksit değeri aranmaz. Uçucu bitkisel yağlar sabit bitkisel yağlara oranla daha çok kozmetik ve kimya endüstrisinde kullanılmakta olduğu için peroksit değeri , gıdai amaçla tüketilen sabit bitkisel yağlara oranla daha az aranmaktadır. Bu yüzden 18 Litreyi geçmemesi kaidesiyle 18 Litreye kadar olan uçucu bitkisel yağlar stoklarımızda mevcut tutarız. Bu hacimdeki uçucu aromatik bitkisel yağları 18 Litre ambalajlara dolum esnasında, ambalajdaki hava boşluğu kısmına Azot gazı tayin ederiz. Azot yağın oksijenle temasını kestiği için uçucu yağların tazeliğini korumaya yönelik tabii bir muhafaza şeklidir. Bu bağlamda stoklu uçucu yağlarımız 72 saat sürede sevkiyata hazırdır .


Kaliteli doğal bitkisel yağlar tüketimi hususunda sevkiyat ve kargolamadaki kalite hassasiyetimizin müşterilerimizde anlaşılacağını ümit eder, daha kaliteli sunumlar için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yağlar

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page