top of page

Doğal Bitki Yağları ile Göz Çevresi Bakımı



Göz etrafında torba görünümü, çevresel kırışıklık veya koyu renk görünümü gibi göz çevresi problemleriniz mi var? O zaman bu blog yazısı tam size göre.


Gözümüzün çevresi hassas deriye sahiptir. Gözümüz gibi göz çevremizde oldukça hassas olduğu gibi bazı sağlık problemlerinin tespit edilmesi aşamasında bize çeşitli sinyaller verir. Uyku problemleri, kansızlık, kan problemleri gibi bazı sorunlar gözümüzde ve göz çevremizde bazı olumsuz görünüme sahip belirtiler gösterir. Dahilen gıda destek ürünleri kullanmanız gerekse de kozmetik anlamda göz çevresi problemlerinin azaltılması hususunda size doğal bitkisel yağlarla evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz çeşitli doğal göz çevresi bakımı formülünden ve uygulama şeklinden bahsedeceğim. Ortalama 3 haftalık uygulama süresince alacağınız sonuca şaşıracaksınız.


Göz çevresinde kullanacağınız doğal yağları ve oranlarını vermeden önce ve yağları uygulamadan önce basit ilginç bir uygulamadan bahsedeceğiz.


Doğal yağlarla göz bakımı yapmadan önce 2 adet sebzeye ihtiyacımız var. Bunlardan bir tanesi patates, diğeri salatalık. Biraz komik ve basit gelebilir ama neden olduğunu açıkladığımda hoş karşılayacağınızı ve ivedilikle manava yada mutfağa koşacağınızı düşünüyoruz. Çünkü Naturalis OLEA'nın güzel gözlü kimya mühendisleri, kimyagerleri bu güzelliği bu formüle borçlular.


PATETES, mükemmel bir iyon kaynağıdır ve potasyum bakımından zengindir. İyonu aklımızın bir köşesine yazalım. Elektron almış veya vermiş ve nötr olmayan atom gruplarına iyon deriz. Doğal yağlarla göz çevresine uygulamadan önce göz çevresinde patetes ile biraz iyon takviyesi yaparız ki daha sonra uygulayacağımız doğal yağların etkilerini alabilelim.


Ve ikinci sebzemiz SALATALIK. Salatalık ne için derseniz B3, B5 ve B6 içeriği için de salatalığa ihtiyaç duyuyoruz.


Peki doğal yağlarla mucizevi sonuç verecek göz çevresi bakımına patates ve salatalıkla nasıl uygulama yapacağız.


Öncelikle şunu belirteyim ki göz çevresi bakımını gece yatmadan önce uygulamalısınız.

2 şer cm kadar kalınlıkda salatalık ile yine aynı büyüklüğe tekabül edecek patetesi rendeleyerek karıştırın. Rendelenmiş patates ile rendelenmiş salatalığı, göz kapaklarınınz kapalı şekildeyken göz kapaklarınızın üstünü ve çevresini kaplayacak şekilde kaplayın. Bu uygulamayı sırt üstü uzanmış vaziyetteyken 21 dakika boyunca bekletin. Gözünüzde ferahlık hissedeceksiniz. Bu karışımı 21 dakika beklettiniz, sonra rendelenmiş posayı gözünüzden elinizle ayıklayarak atabilirsiniz. Bir pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz. YIkamanıza gerek yok.


Evet şimdi geldik mucizevi sonuçları size sağlyacak göz çevrenize 3 hafta boyunca bu uygulamanın üstüne uygulayacağınız doğal bitki yağlarına ve göz çevresine nasıl uygulaynacağı konusuna ;


Göz Çevresi Doğal Bakımında Mucizevi sonuç elde etmek için Gerekli Doğal Bitkisel Yağ 2/1: ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Göz çevresi bakımında her gece patates ve salatalık uygulaması üzerine ihtiyaç duyacağınız üzüm çekirdeği yağı miktarı 3 çay kaşığı kadardır. Tabiki tek başına değil, 3 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı'na 1 çay kaşığıda göz çevresi bakımı için gerekli 2. mucizevi doğal yağımızı ekleyeceğiz. Nedir bu 2. yağ işte geliyor;


Göz Çevresi Doğal Bakımında Mucizevi sonuç elde etmek için Gerekli Doğal Bitkisel Yağ 2/2: NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Göz çevresinde mükemmel sonuç almak için kullanacağınız, yani 3 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağına, 1 çay kaşığı ekleyeceğiniz Nar çekirdeği yağı olacaktır. Naturalis OLEA Nar Çekirdeği yağı %82 oranında omega 5 içerir.


Patates ve salatalık uygulamasını tamamladıktan sonra ; 3 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağına , 1 çay kaşığı nar çekirdeği yağı elde ederek 4 çay kaşığı hacminde bir karışım yaptığınız. Bu karışımı yatmadan önce, göz kapaklarınızı kapatarak o narin parmaklarınızla göz çevresine oval hareketlerle nazikçe yediriniz.


Göz çevrenize 4 çay kaşığından oluşan bu doğal bitkisel yağ karışımını yedirerek bitiriniz.


Yıkamadan, güzellik uykunuza dalabilirsiniz. Yukarıda paylaştığımız uygulamayı en az 3 hafta hergün yatmadan önce uyguladıktan sonra, mükemmel sonucu, çevresi güzelleşen gözünüzle görecek ve gözlerinize inanamayacaksınız. Ama bilime inanın.


Sağlıcakla


Bu arada her türlü salatalık ve patatesi kullanabilirsiniz ama her markanın nar çekirdeği ve üzüm çekirdeği yağı kesinlikle olmaz. Nereden bilelim orjinal nar yağı veya üzüm yağı olduğunu. Bu yüzden göz çevresi bakımında kullanacağınız, orjinal, katkısız ve yüksek kalite olduğundan adım kadar emin olduğum 2 yağında satın alma butonlarını aşağı bırakıyorum.







Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page