top of page

Bitkisel Yağlar

Güncelleme tarihi: 20 MayBitkisel kökenli kaynakların, çeşitli üretim methodlarıyla işlenerek; karbon,okijen ve hidrojen atomlarından oluşan değişen sıcaklık karşısında katı veya sıvı form alabilen bileşenlere bitkisel yağlar denir.


Bitkisel yağlar; yemeklerde insan gıdası olarak kullanılması yanı sıra, kozmetik endüstrisi, sağlık endüstrisi, imalat sanayi, hayvan gıdası sanayi gibi birçok alanda temel madde olarak kullanılmaktadır. Canlı yaşamı için olmazsa olmaz temel maddelerden bir tanesidir bitkisel yağlar.


Üretim şekillerine göre doğal bitkisel yağlar ve işlenmiş konvansiyonel bitkisel yağlar olarak da sınıflandırılabildiği gibi kimyasal yapılarına göre, fiziksel yapılarına göre de sınıflandırmak mümkündür.


Bitkisel yağlar faydalıdır. Bitkisel Yağlar insan sağlığı için olmazsa olmaz temel ihtiyaç maddesinden biridir. Bu sebeple daha kaliteli yaşam ve daha sağlıklı yaşam için insanlar bitkisel yağ tüketmek zorundadır. Bazı bitkisel yağ bileşenleri ise insan vucudu tarafından üretilmemesine rağmen, dışarıdan dahilen alınması zaruridir. Bu sebeple bitkisel yağlar insan yaşamı için faydalı ve gereklidir.


Online parekende ve toptan bitkisel yağlar satın almak için bitkisel yağlar mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page